Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LU

Píšete nepravdy

"Vláda bývá také kritizována, že se nepřipojila k žalobě vůči většinovému rozhodnutí o kvótách, a to na ministeriádě ministrů vnitra. Proti byly státy V4 Finsko se zdrželo. Ten názor nesdílím."

Proti bolo Česko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko. Z V4 Poľsko hlasovalo jednoznačne a bez výhrad za kvóty.

Vláda SR podá žalobu na Súdny dvor v Luxemburgu, iba tým využíva dostupné možnosti. Je to legitímny krok, na ktorý má nárok. Nezačíname vojenský útok. Žaloby sa bežne podávajú na európsky súd.

Súdny dvor má rozhodnúť, či bolo porušená Lisabonská zmluva, napríklad, či v takto závažných otázkach suverenity mali právo rozhodnúť ministri vnútra EÚ. 

Ak by aj Slovensko spor prehralo nič sa nedeje. Na súde v Luxembursku má Slovensko voči EÚ 43 sporov, ktoré sa ťahajú dlhé roky, pribudne k ním ďalší 44.

Maďarský parlament schválil podanie žaloby na EÚ, za porušenie Lisabonskej zmluvy. 

Podľa schváleného uznesenia v maďarskom parlamente, Európska komisia porušila Lisabonskú zmluvu pretože nemá patričný právny základ na zriadenie povinných kvót na rozdelenie utečencov, pretože tým by vstúpila do platnosti automatická procedúra bez rokovania s dotknutými členskými krajinami!

 

Tento centralizovaný proces obchádza Európsku radu !

0 0
možnosti
JR

J21a60r49a 84R41a80n16k

30. 11. 2015 19:47

Snad by se mohla CR aspon na cas chovat jako neutralni Svycarsko, ale to by se muselo uklidit na Hrade.

0 0
možnosti
VS

Trpíte selektivní zapomnětlivostí. Ex prezident varoval před Lisabonskou smlouvou a byl k podpisu v podstatě donucen smrští ze strany těch, kteří se dnes rozhoruljí nad současným stavem migrace.

4 1
možnosti
  • Počet článků 194
  • Celková karma 11,50
  • Průměrná čtenost 912x
Odborník na bytovou politiku, družstevnictví a státní správu, léta pracoval v Mezinárodním družstevním svazu, jako šéf svazu družstev, náměstek ministra MMR pro bydlení a vedoucí úřadu vlády, šéf kabinetu předsedy Poslanecké sněmovny. Jako člen exekutivy MDS navštívil za 27 let více než stovku zemí celého světa. Zahraniční modely i nadále trvale sleduje a analyzuje. "Bytové politice se poctivě dosud žádná vláda po roce 1989 nevěnovala. Jen pokus a omyl, vesměs z iniciativy poslanců. Proto je v takovém stavu v jakém je. Do této oblasti politické hašteření nepatří. Proto vytrvale opakuji, že je třeba toto změnit. Mnohdy by se stačilo rozhlédnout v okolních zemích, protože my jsme smutná rarita."

Seznam rubrik